Psikologjia e korrupsionit

mjeku-korrupsion-e1407257548774

Shumë prej nesh kemi opinion të mirë për veten si njerëz të ndershëm, kur flasim për korrupsionin flasim gjithmonë për të tjerët. Por studimet tregojnë se pothuaj çdokush mund të korruptohet More...

Psikologjia e korrupsionit

mjeku-korrupsion-e1407257548774

Shumë prej nesh kemi opinion të mirë për veten si njerëz të ndershëm, kur flasim për korrupsionin flasim gjithmonë për të tjerët. Por studimet tregojnë se pothuaj More...

Varësia nga alkooli, psikologjike apo biologjike?

raki-alkool-e1428070283451

Si edhe format e tjera të vartësisë, edhe ajo nga alkooli është një sëmundje. Një zakon i keq mund të modifikohet me anë të një motivimi të fortë të subjektit More...

Traumat psikologjike na bejne me te forte

1800414_715662681787182_1466560424_n

Momente te veshtira te jetes, si per shembull nje semundje, nje vdekje e nje personi te afert, nje situate e veshtire ekonomike, jane trauma te verteta psikologjike, te cilat More...

eating-london-food-tours

Ushqimet më të mira për meshkujt

Është e habitshme se si disa prej ushqimeve të cilat ndoshta nuk na pëlqejnë aq, kanë super-fuqi. Disa nga to mund të gjenden në frigoriferin tuaj që tani! Çfarë është More...

Dobitë e agjërimit sipas shkencëtarëve

Agjërimi mund t’i bëjë qelizat tona më elastike ndaj stresit. Kështu thonë shkencëtarët të cilët kanë qenë duke studiuar përfitimet shëndetësore të agjërimit More...

Përcaktimi i moshës së shtatëzanisë

bebi1-300x300

Për të përcaktuar sa më saktë moshën e shtatzanisë dhe datën e parashikuar të lindjes, duhet të përdoren të gjitha More...

Lehtësimi i depresionit gjatë shtatëzanisë

depresioni-300x199

Shihni më thellë brenda vetes. Shtatzania, sidomos për here të parë te femra, shoqërohet me ndryshime fizike More...

foto-1 Nëse nuk hani mëngjes, rrezikoni infarktin

Me një stil jetese gjithmonë e më të ngjeshur, shumë prej nesh nuk kanë më kohë...

zemra-300x300 Sëmundjet e zemrës, kardiologët: 40-vjeçarët më të prekurit

Përmbyset raporti i moshës së të prekurve me sëmundje të zemrës. Nëse një vit më parë...

gjeni-q-euml-rrit-rrezikun-e-sulmeve-n-euml-zem-euml-r_hd-1-300x168 Gjeni që rrit rrezikun e sulmeve në zemër

Shkencëtarët gjermanë lanë zbuluar një gjen i cili rrit rrezikun e një personi për të patur...

Flokë të hollë e të elektrizuar? Ja si t’i trajtosh

flok-euml-t-euml-holl-euml-e-t-euml-elektrizuar-ja-si-t-rsquo-i-trajtosh_hd

Flokët e hollë dhe që elektrizohen shpesh janë vërtet bezdi për shumë femra. Zakonisht flokët e hollë More...

Xhinset e palara

Siç mund të përkujtoni, në një intervistë televizive për përkushtimin e kompanisë së tij ndaj zhvillimit të qëndrueshëm, Presidenti i LEVI`S..

Zbulojeni nëse ju shkojnë flokët e shkurtra

Kjo është një pyetje që iu bëhet shpesh stilistëve të flokëve: “A mendoni se flokët e shkurtra do të më përshtaten?”…..

Të vërtetat për dashurinë, që mbase nuk i keni ditur

t-euml-v-euml-rtetat-p-euml-r-dashurin-euml-q-euml-mbase-nuk-i-keni-ditur_hd

Dashuria është aftësi, ajo nuk ekziston vetvetiu. Dashuria në shikim të parë vërtet ndodh? Edhe pse tërheqja More...

Këto fakte për Amerikën nuk i dinë as amerikanët!

Disa do të thonë se Amerika është vend i madh dhe se ka shumë të dhëna që nuk janë të lehta..

Kuriozitete rreth shpejtësisë!

Sipas studimeve të fundit të bëra në Amerikë, kanë dalë disa fakte interesante rreth aksidenteve të bëra me veturat që ishin..

30 sëmundjet që prekin shëndetin e njeriut në stinën e verës

Temperaturat vazhdimisht të larta, shkaktojnë një ulje të nivelit të kujdesshmërisë së trurit dhe dobësim të madh të kujtesës njerëzore. Jo..

Disa këshilla për femrat me thinjat e hershme

thinjat Zakonisht, njerëzit fillojnë të thinjen pasi t’i kenë mbushur dyzet vjet, mirëpo disa të tjerë, për shkak të gjenetikës, fillojnë të..

A mund të infektohem me një kontakt seksual të vetëm?

Po, nëse partneri juaj ka një infeksion seksualisht të transmetueshëm dhe ju kryeni seks pa prezervativ, ju mund të infektoheni. Mjafton..
eating-london-food-tours

Ushqimet më të mira për meshkujt

Është e habitshme se si disa prej ushqimeve të cilat ndoshta nuk na pëlqejnë aq, kanë super-fuqi. Disa nga to mund..
menstrual-shendet

Disa arsye për të dashur ciklin tuaj menstrual

Shumë femra shprehen se e urrejnë kohën kur e kanë ciklin. Në vend që të jeni në një gjendje të pakënaqshëm..

Njoftim

Përmbajtja e faqës psikologjia.org si, teksti, grafikët, imazhet, informacionet dhe materialet
tjera përbrenda faqes tonë janë thjesht vetëm për qëllime informimi.
Përmbajtja nuk synon të jetë zëvendësim për këshilla mjekësore profesionale, diagnostikim, apo
trajtim. Gjithmonë kërko këshillë nga mjeku juaj apo qendër shëndeti
të kualifikuar me çfarëdo pyetje që ke në lidhje me gjendjen mjekësore tuaj.